نیاز به یادآوری نیست که نقش هوای فشرده در صنعت اتوماسیون امروز از اهمیت بالای برخوردار است و متاسفانه آنطور که باید و شاید بدان بهاء داده نشده است، شاید نقش هوای فشرده بیش از برق شبکه خودنمائی کند، زیرا که در اثر قطع برق، بلافاصله دیزل ژنراتورها به کمک گرفته می شوند ولی قطع هوای فشرده باعث توقف تولید خواهد شد !
شرکت کمپرسورسازان پرشیا در تاریخ 3/4/1382 به ثبت رسیده و فعالیت تولیدی شرکت پرشیا از اول شهریور سال 1384 آغاز گردیده است.
شرکت کمپرسورسازان پرشیا با تکیه بر دانش فنی روز اروپا و بهره گیری از تکنولوژی کمپانی فنلاندی Gardner Denver Oy Tamrotor Compressor‌ نزدیک به دو دهه است که در بازار صنعت ایران حضور موفق داشته و رضایت مشتریان گواه این موفقیت می باشد. انتقال تکنولوژی و دریافت مدارک فنی از کمپانیGardner Denver Oy فنلاند و همچنین گذراندن دوره های آموزش و تخصصی پرسنل در فنلاند حدوداً 2 سال به طول انجامیده است.
کمپرسور های تولیدی این شرکت بر اساس نقشه و مدارک فنی دریافتی از کمپانی مادر Gardner Denver Oy طراحی شده، شاسی و کاناپه در ایران تولید و کلیه تجهیزات از خارج وارد شده و مراحل مونتاژ و تست نهائی انجام می پذیرد.
قابل توجه اینکه کمپانی مذکور یکی از معدود سازندگان کمپرسور در جهان بوده که واحد هواساز (Screw Air End) را در کارخانه خود ساخته و ضمن استفاده در کمپرسورهای خود به سایر سازندگان کمپرسور در دنیا نیز بفروش میرساند. رشد80% فروش کمپرسور و واحد هواساز طی سال 2014- 2004 خود گواهی بر بالا بودن کیفیت محصولات گاردنر دنور میباشد .
شایان ذکر است که کمپرسورهایG. D. در ایران دارای خدمات پس از فروش بوده که از طریق شرکت کمپرسورسازان پرشیا، پشتيباني هاي لازم ارائه خواهد شد.

فعالیت های شرکت :


- تولید،‌ واردات، ‌عرضه و فروش کمپرسورهای سیستم هوای فشرده و تجهیزات جنبی آن
- مشاوره فنی در مورد طراحی و اجرای سیستم های هوای فشرده
- ارائه خدمات سرویس و نگهداری کمپرسورهای هوا و تجهیزات جنبی مربوطه
- ارائه دوره های آموزشی برای مهندسین و تکنسین های فنی